Login
Nájdite mi nové kolesá

Prihlásiť sa k odberu

Prihláste sa k odberu noviniek zo sveta alukolesá a neuniknú vám žiadne nové modely.


Parametre u alu diskov pre Smart FORTWO Cabrio

Zoberme si napríklad alu disk Dezent V dark . Dezent je názov firmy , ktorá alu disk vyrába, V je konkrétny model diskov od značky Dezent. Z parametrov 6,5x15 prvé číslo značuje šírku ráfika v palcoch, písmeno označuje tvar profilu ráfika ( najčastejšie x = hlboký prelis ) a druhé číslo označuje priemer ráfika kolesa v palcoch, teda faktickú veľkosť disku. Ďalší parameter 3x112 sa týka dier. Prvé číslo označuje počet dier v disku, druhé číslo priemer rozstupovej kružnice dier. Ďalším parametrom je ET34. ET označuje, že nasledujúce číslo sa týka zálisu, číslo za skratkou vyjadruje presný zális v milimetroch.

Tieto údaje sú veľmi dôležité, pretože ovplyvňujú, či kolesá na vozidlo Fortwo-cabrio vôbec bude možné konštrukčne namontovať. Treba však dbať aj na predpísané rozmery kolies od výrobca vozidla (Smart), prípadne si nechať kolesá zapísať do technického preukazu vozidla. Všetky disky uvedené na aludisky.net pre Smart FORTWO Cabrio túto možnosť majú.

Aký rozmer alu diskov pre Smart FORTWO Cabrio vybrať?

Z nášho konfigurátora možno vybrať akékoľvek disky a budú pasovať. U rozmerov, ktoré nie sú zapísané vo veľkom technickom preukaze vášho vozidla je potrebné ich tam nechať zapísať na základe typového listu, ktorý si vyžiadate u predajcu diskov. Je možné teda kúpiť aj disky, ktoré v TP zapísané nie sú. Disky nájdete v TP tu: Pozn: V TP nenájdete rozteč dier - tá je u jednotlivých modelov Fortwo-cabrio vždy rovnaká a nájdete ju u každého kola na tomto webe.

Elektrony pre vaše vozidlo Smart

Elektróny, hliníkové kola, disky - je jedno, ako tomu hovoríme, dôležité je, že u nás si vyberte z viac ako 4 tisíc rôznych modelov. Biela, čierna, matná, viaclúčové a mnoho ďalších. Navyše spolupracujeme s heureka.sk, takže máte istotu najnižšej ceny.

Alu disky Smart FORTWO Cabrio

Len disky homologované pre prevádzku na Slovensku na voze Smart FORTWO Cabrio .

1. Vyberte váš model vozidla Smart FORTWO Cabrio

2. Vyberte požadovaný rozmer kolies

300x300 87€

Dezent V dark

  • 6,5x15
  • ·
  • 3x112
  • ·
  • ET34